Skip to content

25 West Long DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 1938

Last Sale Date
Jan 23, 2024

Property Information

Block2801
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2804

Building Details

Building Class18
Description2SF G1 F
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,989
Acreage1.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,700
31%
Improvement Value:$358,600
69%
Total Assessment$520,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,119+2.0%
2024$15,796+3.2%
2023$15,312+1.4%
2022$15,099+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1938