Skip to content

106 Darrah LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1958

Last Sale Price
$368,000
Last Sale Date
Mar 8, 2023

Property Information

Block3004
Lot128
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,167
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,600
39%
Improvement Value:$126,800
61%
Total Assessment$206,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,394+13.7%
2024$5,626+3.2%
2023$5,453+1.4%
2022$5,377+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$368,000
Sq Ft1,167DeedBook 6520, Page 1870Recorded4/20/2023

Property Built

Built

Year Built: 1958