Skip to content

3 Twin Oaks DrLawrence Township, NJ 08648

Built 1960

Last Sale Price
$379,000
Last Sale Date
Sep 30, 2004

Property Information

Block3012
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,615
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,300
31%
Improvement Value:$204,100
69%
Total Assessment$296,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,182+2.0%
2024$8,999+3.2%
2023$8,723+1.4%
2022$8,602+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$379,000
DeedBook 4939, Page 188

Property Built

Built

Year Built: 1960