Last Sale Price
$2,350,000
Last Sale Date
Aug 5, 1997

Property Information

Block5801
Lot9
QualifierQFARM
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5807

Building Details

Building Class10
DescriptionQ007
Dwellings1
ZoningEP-2
Sq Footage---
Acreage99

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$76,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,370-37.3%
2024$3,783+3.3%
2023$3,661-1.2%
2022$3,706+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$2,350,000
DeedBook 3267, Page 195