Skip to content

7 Tiffany Woods RoadLawrence Township, NJ 08648

Built 1991

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Jul 30, 2004

Property Information

Block701
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class28
Description---
Dwellings1
ZoningAT
Sq Footage1,158
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,100
26%
Improvement Value:$107,600
74%
Total Assessment$145,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,514+2.0%
2024$4,423+3.2%
2023$4,288+1.4%
2022$4,228+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 4898, Page 187

Property Built

Built

Year Built: 1991