Skip to content

115-135 S Stockton St

Trenton, NJ 08611

Built 1950
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 1, 1994

Property Information

Block304
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map PageTDA

Building Details

Building Class10
DescriptionPAVING
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$754,200
87%
Improvement Value:$112,600
13%
Total Assessment$866,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$50,283+4.2%
2024$48,255+0.3%
2023$48,133+0.3%
2022$47,977+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950