Skip to content

202 Woodside Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1925

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Aug 3, 2015

Property Information

Block33102
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,875
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,400
22%
Improvement Value:$106,200
78%
Total Assessment$135,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,616+4.3%
2024$7,299+0.3%
2023$7,280+0.3%
2022$7,255+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

Sq Ft1,875DeedBook 6225, Page 1820Recorded8/13/2015

Property Sale

Sale
$117,500
DeedBook 3500, Page 256

Property Built

Built

Year Built: 1925