Skip to content

109 Woodside Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1920

Last Sale Price
$94,000
Last Sale Date
Mar 25, 1993

Property Information

Block33202
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,576
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,300
26%
Improvement Value:$83,900
74%
Total Assessment$113,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,567+4.2%
2024$6,302+0.3%
2023$6,286+0.3%
2022$6,266+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$94,000
DeedBook 2671, Page 194

Property Built

Built

Year Built: 1920