Skip to content

318 N Willow St

Trenton, NJ 08618

Built 1886

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 12, 2007

Property Information

Block3901
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,700
10%
Improvement Value:$40,200
90%
Total Assessment$44,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,605+4.2%
2024$2,500+0.3%
2023$2,493+0.3%
2022$2,485+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1886