Skip to content

23 Nordacs St

Trenton, NJ 08618

Built 1943

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2014

Property Information

Block5601
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class27
DescriptionB2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage972
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,600
36%
Improvement Value:$25,500
64%
Total Assessment$40,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,326+4.2%
2024$2,232+0.3%
2023$2,227+0.3%
2022$2,220+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$8,959
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1943