Skip to content

110-120 S Stanworth DrPrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block14.01
Lot2
QualifierD22
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page120

Building Details

Building Class---
Description6 OF 152 UNITS
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage---
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$240,000
30%
Improvement Value:$560,000
70%
Total Assessment$800,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,304+5.9%
2024$20,112+3.1%
2023$19,512+0.8%
2022$19,360+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0