Skip to content

39 Montadale DrivePrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Mar 3, 2010

Property Information

Block4002
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page40

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage1.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$519,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$519,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,821+5.9%
2024$13,048-6.0%
2023$13,878+0.8%
2022$13,770+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0