Skip to content

18 Lincoln AveEast Brunswick, NJ 08816

Built 1967

Last Sale Date
Jun 5, 2024

Property Information

Block161
Lot14
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2702

Building Details

Building Class10
DescriptionBI-LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage2,092
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,900
28%
Improvement Value:$64,500
72%
Total Assessment$89,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,901+3.1%
2024$10,576+3.3%
2023$10,234+0.1%
2022$10,219+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967