Skip to content

4 Henrietta StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1971

Last Sale Date
Nov 17, 1992

Property Information

Block212
Lot42
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2604

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,581
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,900
29%
Improvement Value:$74,200
71%
Total Assessment$105,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,816+3.1%
2024$12,433+3.3%
2023$12,031+0.1%
2022$12,014+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$200,000
DeedBook 3747, Page 483

Property Built

Built

Year Built: 1971