Skip to content

336 State Route 18East Brunswick, NJ 08816

Built 1985
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 7, 2008

Property Information

Block42
Lot23
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1101

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICES
Dwellings1
ZoningHC2
Sq Footage5,860
Acreage1.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,000
24%
Improvement Value:$319,000
76%
Total Assessment$420,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$50,421+2.8%
2024$49,043+3.3%
2023$47,477+0.2%
2022$47,405+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985