Skip to content

104 Willow StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1967

Last Sale Price
$565,000
Last Sale Date
Nov 16, 2023

Property Information

Block678
Lot8
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2001

Building Details

Building Class12
DescriptionSPLIT LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,608
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,700
25%
Improvement Value:$79,300
75%
Total Assessment$106,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,725+44.0%
2024$8,835+3.4%
2023$8,545+0.2%
2022$8,531+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$565,000

To:

DeedBook 19361, Page 1164

Property Sale

Sale
$300,000

To:

Sq Ft1,608DeedBook 19264, Page 614Recorded7/31/2023

Property Built

Built

Year Built: 1967