Skip to content

110 Willow StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1967

Last Sale Price
$517,000
Last Sale Date
May 4, 2021

Property Information

Block678
Lot11
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2001

Building Details

Building Class10
DescriptionSPLIT LEVEL 2BG
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,966
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,700
28%
Improvement Value:$68,300
72%
Total Assessment$95,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,405+2.8%
2024$11,093+3.3%
2023$10,739+0.2%
2022$10,723+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$517,000

From:

To:

Sq Ft1,966DeedBook 18447, Page 102Recorded5/17/2021

Property Sale

Sale
$190,000

From:

To:

Sq Ft1,966DeedBook 4595, Page 473Recorded1/11/1999

Property Built

Built

Year Built: 1967