Skip to content

101 Willow StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 27, 2020

Property Information

Block679
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2001

Building Details

Building Class10
DescriptionSPLIT LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,334
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,700
36%
Improvement Value:$47,700
64%
Total Assessment$74,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,932+2.8%
2024$8,688+3.3%
2023$8,410+0.2%
2022$8,398+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967