Skip to content

103 Willow StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1967

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Apr 9, 1986

Property Information

Block679
Lot2
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2001

Building Details

Building Class---
DescriptionBI-LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,640
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,700
33%
Improvement Value:$53,100
67%
Total Assessment$79,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,580+2.8%
2024$9,318+3.3%
2023$9,021+0.2%
2022$9,007+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000

To:

Sq Ft1,640DeedBook 3516, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1967