Skip to content

66 Lois AveEast Brunswick, NJ 08816

Built 1953

Last Sale Price
$99
Last Sale Date
May 28, 2008

Property Information

Block700
Lot24
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,190
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,900
31%
Improvement Value:$42,500
69%
Total Assessment$61,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,371+2.8%
2024$7,170+3.3%
2023$6,941+0.2%
2022$6,930+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953