Skip to content

21 Wolff AveEast Brunswick, NJ 08816

Built 1951

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Sep 29, 2009

Property Information

Block709
Lot14
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1502

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,368
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,600
28%
Improvement Value:$50,400
72%
Total Assessment$70,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,404+2.8%
2024$8,174+3.3%
2023$7,913+0.2%
2022$7,901+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000

From:

To:

Sq Ft1,368DeedBook 6165, Page 374Recorded6/14/2010

Property Built

Built

Year Built: 1951