Skip to content

15 Harvey CirEast Brunswick, NJ 08816

Built 1951

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jan 18, 2002

Property Information

Block711
Lot20
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1502

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,681
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
28%
Improvement Value:$51,600
72%
Total Assessment$71,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,596+2.8%
2024$8,361+3.3%
2023$8,094+0.2%
2022$8,081+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951