Skip to content

69 Lois AveEast Brunswick, NJ 08816

Built 1954

Last Sale Date
Jan 12, 2005

Property Information

Block733
Lot1
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE 2DG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,500
29%
Improvement Value:$53,300
71%
Total Assessment$74,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,730+2.9%
2024$8,484+3.4%
2023$8,205+0.2%
2022$8,193+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1954