Skip to content

67 Lois AveEast Brunswick, NJ 08816

Built 1954

Last Sale Date
Sep 28, 1979

Property Information

Block733
Lot2
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,229
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$18,600
21%
Improvement Value:$70,000
79%
Total Assessment$88,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,636+2.8%
2024$10,346+3.3%
2023$10,015+0.2%
2022$10,000+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954