Skip to content

21 Stearns RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1963

Last Sale Date
Jun 25, 1980

Property Information

Block762
Lot27
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,720
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,800
29%
Improvement Value:$77,200
71%
Total Assessment$108,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,170+3.1%
2024$12,776+3.3%
2023$12,363+0.1%
2022$12,345+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963