Skip to content

35 Ainsworth AveEast Brunswick, NJ 08816

Vacant Land

Last Sale Price
$32,000
Last Sale Date
Jan 21, 2015

Property Information

Block823
Lot21
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0204

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage1.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$8,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,020+2.8%
2024$993+3.3%
2023$961+0.2%
2022$959+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$32,000

From:

To:

DeedBook 6662, Page 603Recorded2/18/2015