Skip to content

312 Cranbury RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 30, 2015

Property Information

Block98
Lot10
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2004

Building Details

Building Class---
DescriptionWELDING SHOP
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,225
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,800
66%
Improvement Value:$10,200
34%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,602+2.8%
2024$3,503+11.5%
2023$3,141+0.2%
2022$3,136+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900