Skip to content

4 North DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1941

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Aug 14, 2008

Property Information

Block9
Lot7
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0102

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,824
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,200
26%
Improvement Value:$63,100
74%
Total Assessment$85,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,240+2.8%
2024$9,960+3.3%
2023$9,642+0.2%
2022$9,628+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$370,000

From:

To:

Sq Ft1,668DeedBook 5978, Page 504Recorded8/26/2008

Property Built

Built

Year Built: 1941