Skip to content

400 Lawrie St.Perth Amboy, NJ 08861

Last Sale Date
May 20, 1996

Property Information

Block205
Lot34

Dwellings---
ZoningR-25
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$65,700

Tax History

YearProperty taxesChange
1997$1,166-33.0%
1996$1,740+24.0%
1995$1,404-1.0%
1994$1,418+0.0%
Property History

No events match the selected filters.