Skip to content

304 Fourth Ave, Unit 108Asbury Park, NJ 07712

Built 1965

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Dec 21, 2007

Property Information

Block3403
Lot2.09
QualifierC0108
CountyMonmouth
MunicipalityAsbury Park City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDOMINIUM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage330
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,700
30%
Improvement Value:$139,200
70%
Total Assessment$198,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,969+10.5%
2024$2,687+20.5%
2023$2,229+3.3%
2022$2,158+13.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$110,000
DeedBook 8695, Page 3101

Property Built

Built

Year Built: 1965