Skip to content

7 W Lincoln AveAtlantic Highlands, NJ 07716

Last Sale Date
Nov 29, 1984

Property Information

Block107
Lot8
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAtlantic Highlands Boro
Tax Map PageM22

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage5,920
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$238,200
56%
Improvement Value:$189,400
44%
Total Assessment$427,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,382+0.4%
2024$6,357-9.0%
2023$6,988-35.2%
2022$10,779+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4631, Page 914