Skip to content

227 Hamilton AveNeptune, NJ 07753

Built 1966

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block1114
Lot17
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page36

Building Details

Building Class---
DescriptionPUBLIC HOUSING
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage2,750
Acreage1.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$484,600
38%
Improvement Value:$804,200
62%
Total Assessment$1,288,800

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1966