Skip to content

18 Mc Clintock StOcean Grove, NJ 07756

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 19, 2004

Property Information

Block145
Lot3
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage975
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$910,100
79%
Improvement Value:$235,100
21%
Total Assessment$1,145,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,431+10.0%
2024$14,027+21.6%
2023$11,540+0.2%
2022$11,518-0.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961