Skip to content

708 Halton CtNeptune, NJ 07753

Built 1959
Church/Charitable

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Nov 8, 1989

Property Information

Block1611
Lot10
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page42.3

Building Details

Building Class17
DescriptionPARSONAGE
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,746
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$271,700
59%
Improvement Value:$185,500
41%
Total Assessment$457,200

Sale
$155,000
DeedBook 4969, Page 546

Property Built

Built

Year Built: 1959