Skip to content

10 Ash DriveNeptune, NJ 07753

Built 1960

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 14, 2022

Property Information

Block2602
Lot12
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.4

Building Details

Building Class17
Description1SFM1G 6/3/1.5
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,441
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$282,400
50%
Improvement Value:$279,400
50%
Total Assessment$561,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,345+12.2%
2024$7,437+6.4%
2023$6,992+17.7%
2022$5,941+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960