Skip to content

21 Phoebe DrNeptune, NJ 07753

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 16, 2002

Property Information

Block2602
Lot21
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page46.3

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,924
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$282,400
49%
Improvement Value:$294,500
51%
Total Assessment$576,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,590+18.8%
2024$7,233+8.6%
2023$6,658+18.4%
2022$5,625+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950