Skip to content

4 Squirrel RdNeptune, NJ 07753

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 12, 2023

Property Information

Block3408
Lot5
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page46.4

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,615
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$282,400
59%
Improvement Value:$193,000
41%
Total Assessment$475,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,582+17.9%
2024$6,431-1.3%
2023$6,519+25.0%
2016$5,217
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956