Skip to content

24 Golfview DrNeptune, NJ 07753

Built 1988

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 22, 2024

Property Information

Block3502
Lot3
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page46.1

Building Details

Building Class17
Description1SF2G 7/3/2
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,558
Acreage0.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$368,900
63%
Improvement Value:$221,300
37%
Total Assessment$590,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,615+18.8%
2024$8,093+3.4%
2023$7,824+12.8%
2022$6,939+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988