Skip to content

3508 Asbury AveNeptune, NJ 07753

Church/Charitable

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
May 28, 1993

Property Information

Block3805
Lot3
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.1

Building Details

Building Class---
DescriptionUNITY CHURCH
Dwellings0
ZoningR10
Sq Footage3,640
Acreage1.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$239,900
49%
Improvement Value:$246,200
51%
Total Assessment$486,100

Sale
$250,000
DeedBook 5225, Page 586