Skip to content

Assessor Line(Block 418 Lot 14)Ocean Grove, NJ 07756

Last Sale Date
Oct 28, 2022

Property Information

Block418
Lot14
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$7,985-12.0%
2014$9,073+1.0%
2013$8,987+1.6%
2012$8,843+4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0