Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1202 06th AveNeptune, NJ 07753
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 24, 1999
Property Information
Block420
Lot15
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page13
Building Details
Building Class---
DescriptionVACANT LOT
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$173,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$173,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,884 | +27.0% |
| 2024 | $2,270 | +39.3% |
| 2023 | $1,629 | +9.3% |
| 2022 | $1,491 | -1.3% |
Property History
No events match the selected filters.