Skip to content

Myrtle Ave(Block 504 Lot 24)Neptune, NJ 07753

Vacant Land

Last Sale Price
$15,000
Last Sale Date
Oct 22, 2008

Property Information

Block504
Lot24
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LOT
Dwellings0
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$166,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$166,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,471+28.7%
2024$1,920+55.8%
2023$1,232+31.0%
2022$940+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 8745, Page 6279