Skip to content

1910 Bradford AveNeptune, NJ 07753

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 13, 2023

Property Information

Block802
Lot59
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page41.3

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,820
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$246,200
55%
Improvement Value:$200,800
45%
Total Assessment$447,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,183+3.8%
2024$6,919+29.7%
2023$5,335-0.9%
2022$5,382+17.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974