Skip to content

252 Broad St Unit 2 1st FRed Bank Boro, NJ

Built 1963
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 2007

Property Information

Block101
Lot19.01
QualifierC1908
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO UNIT 2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,200
40%
Improvement Value:$165,600
60%
Total Assessment$275,800

Sale
$1
DeedBook 8677, Page 7950

Property Built

Built

Year Built: 1963