Skip to content

98 Fairway DrEast Hanover, NJ 07936

Built 1961

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block114
Lot18
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
Description1S F
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,002
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,200
59%
Improvement Value:$128,000
41%
Total Assessment$315,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,926+4.1%
2024$7,614+2.4%
2023$7,435+2.1%
2022$7,283+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961