Skip to content

Great Meadow Ln(Block 128 Lot 42)East Hanover, NJ 07936

Built 1969

Last Sale Date
Jan 3, 2017

Property Information

Block128
Lot42
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S CB
Dwellings---
ZoningI-3
Sq Footage---
Acreage10

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,500,000
47%
Improvement Value:$1,700,000
53%
Total Assessment$3,200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$83,968+3.9%
2024$80,800+2.3%
2023$78,976+2.0%
2022$77,440+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969