Skip to content

Great Meadow Ln(Block 128 Lot 43)East Hanover, NJ 07936

Last Sale Date
Jan 3, 2017

Property Information

Block128
Lot43
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S CB
Dwellings---
ZoningI-3
Sq Footage---
Acreage13.78

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$894,500
43%
Improvement Value:$1,205,500
57%
Total Assessment$2,100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$55,104+3.9%
2024$53,025+2.3%
2023$51,828+2.0%
2022$50,820+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0