Skip to content

12 Adamary Pl

Pine Brook, NJ 07058

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 28, 2008

Property Information

Block167
Lot18
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityMontville Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage1,779
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,700
45%
Improvement Value:$207,300
55%
Total Assessment$377,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,032+2.2%
2024$9,821+3.2%
2023$9,519+2.1%
2022$9,319+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955