Skip to content

33 Fleetwood DrRockaway, NJ 07866

Built 1967

Last Sale Price
$319,900
Last Sale Date
Jun 23, 2000

Property Information

Block11112
Lot28
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SFG2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,410
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$226,400
44%
Improvement Value:$292,900
56%
Total Assessment$519,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,125+3.7%
2024$11,695+5.5%
2023$11,085+1.9%
2022$10,881+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$319,900
DeedBook 5202, Page 21

Property Built

Built

Year Built: 1967