Skip to content

5 Fleetwood DrRockaway, NJ 07866

Built 1969

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
May 23, 2000

Property Information

Block11117
Lot3
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SFG2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,418
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$257,100
48%
Improvement Value:$284,000
52%
Total Assessment$541,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,630+3.8%
2024$12,173+5.7%
2023$11,511+1.9%
2022$11,302+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 5186, Page 117

Property Built

Built

Year Built: 1969